Zmagovit začetek Agrochem Hrasta, Skale, Trate in Marjetice Koper

V sobotnem prvem krogu balinarske Super lige 2021/22 je najvišjo zmago vpisal branilec naslova Agrochem Hrast, na preostalih treh obračunih pa je bil razplet precej bolj negotov.

Že prvi krog elitnega domačega klubskega tekmovanja v moški konkurenci je napovedal zelo izenačeno in kakovostno sezono.

Najbolj prepričljivo so jo odprli branilci naslova iz Kobjeglave, ki so v domači dvorani v Novi Gorici visoko ugnali goste iz Velenja. Pri Agrochem Hrastu so se še posebej izkazali Gregor Sever z 29 točkami v igri v krog ter Erik Čeh in Jaka Štremfel s 56 zadetki v štafetnem zbijanju, medtem ko pri poraženih knapih velja pohvaliti Sandija Žurana ter Jako Kosirnika za zelo soldina dosežka v natančnem zbijanju.

Okrepljena Postojna z Dejanom Korenom in Mitjo Kragljem je kljub porazu proti Trati potrdila, da bo na domačem terenu zahteven nasprotnik za vsakogar. Škofjeločani so po uvodnem zaostanku pritisnili na plin in si z maksimalnim izkupičkom v tehničnih disciplinah po zaslugi Damjana Urbančiča, Luke Koklja, Tadeja Premruja in Damjana Sofronievskega odprli vrata do zmage, ki sta jo potrdila Miha Tomše in Silvo Korošak s slavjem v dvojicah.

V derbiju kroga v Sežani je Skala uspela streti odpor močne Ilirske Bistrice. V hitrostnem zbijanju sta blestela domačin Gašper Povh in gostujoči adut Martin Zdauc s po 45 zadetki, ključne točke za Kraševce pa je z zmago proti Simonu Požarju z 22:21 prispeval Matija Povh. Bistričani se v končnici niso uspeli približati, tako da bodo prve točke v sezoni lovili naslednjo soboto proti Marjetici Koper, ki je bila na domačem igrišču boljša od Zabič.

Edini obalni superligaš je obračun odprl z vodstvom 8:0, nato pa so Zabiče z Igorjem Linićem in Goranom Vujanovićem v tekaških disciplinah začele zbirati točke, a je upe gostov na popoln preobrat prekinil Dejan Korošec z zmago v igri posamezno.

Super liga 2021/22, 1. krog:

Agrochem Hrast – Velenje Premogovnik 20:6

Statistika: https://slavc.positiva.si/porocilo_super.php?liga=1&krog=1&a=7&b=27

Postojna – Trata 10:16

POSNETEK: https://www.youtube.com/watch?v=j1V4zxz65U0

Statistika: https://slavc.positiva.si/porocilo_super.php?liga=1&krog=1&a=13&b=3

Skala Sežana – Ilirska Bistrica 16:10

POSNETEK: https://www.youtube.com/watch?v=EwUWkLvTpaE

Statistika: https://slavc.positiva.si/porocilo_super.php?liga=1&krog=1&a=32&b=33

Marjetica Koper – Zabiče 14:12

Statistika: https://slavc.positiva.si/porocilo_super.php?liga=1&krog=1&a=5&b=6

Krim prost.

Vir: bzs.si

SUPER LIGA 2021-22

Tekmovalna komisija BZS je pripravila razpored ligaških tekmovanj za sezono 2021/22.

1-KROG, 23.10.2021 OB 15:00

 

Agrochem Hrast : Velenje Premogovnik
Postojna : Trata
Krim : Prost
Skala Sežana : Ilirska Bistrica
Marjetica Koper : Zabiče

Razpored Superlige 2021-22

SKALA PRVAK SUPERLIGE 2019/20

Naslov državnega klubskega prvaka v moški konkurenci za sezono 2019/20 je osvojila sežanska Skala. V zanimivem nedeljskem finalu v ljubljanski Šiški so novi prvaki prevladovali skozi celotno srečanje ter se na koncu po zmagi s 15:7 veselili zaslužene lovorike.
Zaključni turnir superlige 2019/20

Sobota, 27.6.2020,polfinale:

Agrochem Hrast Kobjeglava – Skala Sežana 12:14

Trojka: Štremfel, M. Švara, Urdih – G. Ozbič, E. Ozbič, Kraševec 8:2
Dvojica: E. Petrič, Kocina (Ferfolja) – Ravbar, Štoka 7:11
Posamezno: M. Petrič – Sosič 6:10
Krog: Sever – Povh M. 20:26
Hitrostno zbijanje: Fabjan – G. Povh 32:36; Štremfel – M. Povh 38:33
Natančno zbijanje: M. Švara – Kraševec 16:11; E. Petrič – Ravbar 10:17
Štafetno zbijanje: Štremfel, Fabjan – G. Povh, Sosič 44:39
Trojka: Fabjan, Kocina, Jakopič – Ravbar, Kraševec, E. Ozbič 7:13
Dvojici: E. Petrič, M. Petrič – Sosič, Štoka 9:10; M. Švara, Urdih – G. Ozbič, G. Povh 7:5
Posamezno: Sever – M. Povh 10:7

Trata Škofja Loka – Zabiče 16:10 

Trojka: Kokelj, Midžan, Mlinar – T. Ličan, Šestan, Laginja 12:13
Dvojica: Koren, Sofronievski – Vujanović, Fabec 13:5
Posamezno: Tomše – Boštjančič 13:4
Krog: Premru – Možina 30:27
Hitrostno zbijanje: Oprešnik – T. Ličan 36:27; Kokelj – Vujanović 34:39
Natančno zbijanje: Premru – Laginja 16:25; Sofronievski – Možina 18:6
Štafetno zbijanje: Oprešnik, Koren – Boštjančič, A. Ličan 49:12
Trojka: Kokelj, Midžan, Dolinar – Šestan, Fabec, Dolgan 2:5
Dvojici: Sofronievski, Tomše – Boštjančič, Možina 13:2; Koren, Oprešnik – Vujanović, T. Ličan 2:4
Posamezno: Premru – Laginja 11:5 

Finale, nedelja, 28.6.2020, ob 14. uri:

Trata Škofja Loka – Skala Sežana 7:15

Trojka: Kokelj, Mlinar, Progar – Kraševec, E. Ozbič, G. Ozbič 8:10
Dvojica: Koren, Sofronievski – Ravbar, Štoka 8:3
Posamezno: Tomše – Sosič 9:9
Krog: Premru – M. Povh 21:24
Hitrostno zbijanje: Kokelj – G. Povh 34:43, Oprešnik – M. Povh 33:37
Natančno zbijanje: Premru – Kraševec 10:12, Sofronievski – Ravbar 17:11
Štafetno zbijanje: Koren, Oprešnik – G. Povh, Sosič 43:45
Trojka: Oprešnik, Kokelj, Mlina – Ravbar, Kraševec, E. Ozbič 13:0
Dvojici: Premru, Progar – Štoka, Sosič 12:5*; Koren, Tomše – G. Povh, G. Ozbič 4:9*
Posamezno: Sofronievski – M. Povh 10:13.